Поради

Окуляри при астигматизмі

Астигматизм — це захворювання органів зору, що характеризується неправильною, несферичною формою оптичної системи ока. В результаті промені, які заломлюються оптичною системою, не можуть сфокусуватися в єдиній точці. При захворюванні сила заломлення світлових променів у різних напрямках неоднакова.

Рефракція — заломлююча здатність очей, відрізняється в горизонтальній та вертикальній площинах. В нормі світловий промінь фокусується на сітківці. Поганий зір обумовлено зміною положення фокусної точки, що знаходиться перед сітківкою або позаду неї. У першому випадку розвивається короткозорість, у другому — далекозорість.

Які лінзи кращі: сферичні чи асферичні

Ви шукаєте гарні одноденні, тижневі чи місячні контактні лінзи? Вас цікавлять кольорові, мультифокальні оптичні вироби чи лінзи, спеціально виготовлені для пресбіопії? Сьогодні практично будь-яку аномалію рефракції можна виправити за допомогою контактних лінз. І один із найважливіших параметрів вибору — це форма. Від неї залежить, чи підійдуть вам КЛ і чи будуть вони достатньо покращувати зір.

Кривизна лінзи відіграє велику роль, коли доходить до отримання найкращих візуальних результатів. "Сферична" та "асферична" — позначає профіль м'якої контактної лінзи. Це класифікація оптичних виробів за формою. Кожен варіант має унікальні характеристики, відмінності, які роблять його придатним для певних умов використання.

Чим відрізняються асферичні лінзи від сферичних

Сферичні лінзи мають чудові властивості зображення. Але коли справа доходить до сильної аметропії, асферичні поверхні працюють краще. При цьому асферичні лінзи дорожчі через те, як вони зроблені. Оскільки в них використовується складніша кривизна, асферичні лінзи важче виробляти, ніж сферичні, звідси їх підвищена вартість. Давайте розглянемо кожний варіант докладніше, щоб розуміти, чи варто переплачувати за форму і у яких випадках буде достатнім використання сферичної контактної лінзи. А коли без асферичної моделі не обійтись.

Сферичні контактні лінзи

Сферичні лінзи — це контактні моделі, названі так тому, що їхня поверхня має переріз сфери. Таким чином, радіус кривизни постійний по всій лінзі. Сферична поверхня змушує світло сходитися (від опуклої поверхні) або розходитися (від увігнутої поверхні), при цьому сила фокусування пропорційна показнику заломлення матеріалу виготовлення.

Сферичні лінзи в оптиці використовуються сотні років. Тільки раніше це були не м'які контактні лінзи, а окулярні лінзи, лінза лупи, інших оптичних приладів. І сьогодні звичні для нас вироби використовуються в багатьох пристроях обробки зображень — у біноклях, об'єктивах фотоапаратів, трубчастих лінзах, релейних лінзах, мікроскопах.

Як підібрати оправу за формою обличчя

Для того щоб правильно підібрати окуляри за формою обличчя, необхідно точно визначити його контури.  Як правило, виділяють 6 типів облич: кругле, овальне, подовжене, сердцевидне та «діамант».  Деякі форми окулярів підходять тільки декільком типам, інші - всім одразу.  Радимо підійти до процедури підбору форми окулярів в залежності від типу обличчя досить відповідально.  Правильний вибір позбавить вас від подальших розчарувань.

Отже, овальному обличчю підходять всі форми, головне - підібрати їх за розміром.  На подовжених обличях будуть добре виглядати невеликі овальні окуляри.  Круглим особам потрібні окуляри з широкими завушниками, квадратної або прямокутної форми.  Особам квадратної форми найкраще підійдуть великі і закруглені окуляри з яскравою або темної оправою.  Для серцеподібних облич ідеальна форма «котяче око» і ретро, ​​що не робить важчою і не розширює верхню частину обличчя.  Окуляри прямокутної форми їм протипоказані.  Для витягнутих облич форми «діамант» підійдуть великі окуляри практично будь-якої форми оправи.  Не забувайте стежити за модними тенденціями, - це дозволить вам швидше орієнтуватися в нескінченній різноманітності форм модних оправ і сонцезахисних окулярів.

Коли і як часто перевіряти зір у дитини?

Діти зазвичай не скаржаться на захворювання, які не завдають хворобливих відчуттів або дискомфорту. Батьки ж починають помічати недобре, коли патологія вже знаходиться на зрілій стадії. Це в першу чергу стосується проблем із зором.

Розвиток зорових дефектів, що ведуть до зниження зору, в більшості випадків відбувається поступово і без яскраво виражених симптомів. Найчастіше дитина не в змозі зрозуміти, що нечіткі обриси предметів є головним сигналом тривоги. Саме тому дитячий лікар-офтальмолог рекомендує: «Батькам взяти за правило регулярну перевірку зору у дітей — це допоможе своєчасно діагностувати збої в зоровій системі на ранній стадії».

«Необхідно сумлінно дотримуватися  термінів огляду дитини в окуліста. При відсутності скарг малюка потрібно показувати фахівцеві в три місяці, в чотири роки і в 5-6 років, перед школою, — пояснює Юлія Ольштинська. — при цьому важливо не просто обмежитися записом в картці, а отримати дійсно професійну консультацію офтальмолога». «Особливо це стосується дітей, батьки яких мають проблеми із зором. Якщо чергове відвідування окуліста показало, що очі дитини здорові, в подальшому досить показувати його фахівцеві раз на рік, щоб контролювати стан очного апарату. Якщо ж офтальмолог діагностував зниження зору і прописав вашій дитині окуляри, майте на увазі — замовляти їх необхідно тільки в оптиці і обов'язково в присутності дитини, оскільки дуже важлива правильна посадка оправи», — підкреслює Юлія Валентинівна.

«Крім того, батькам потрібно пам'ятати, що в дитячі окуляри ставляться тільки пластикові лінзи, бажано з просвітлюючим покриттям — це гарантія безпеки і додаткової чіткості зору, — продовжує фахівець. — оправа ж повинна бути не тільки зручною і красивою, але і безпечною, тобто виконаної з гіпоалергенних матеріалів і з урахуванням рухливості дитини.

Також для корекції короткозорості, далекозорості і гіперметропії у дитини вже з 10-12 років можна використовувати м'які контактні лінзи.

Матеріал лінз для окулярів

Всі ми знаємо, що існує два основних типи окулярних лінз, це пластик і скло. Але на цьому знання про лінзи у більшості вичерпуються, до того ж існує безліч помилок і міфів. Ми допоможемо вам розібратися, що до чого, і визначитися з вибором лінз для окулярів, які будуть ідеальні саме для вас!